Postiosoite

Oy Waco Logistics Finland
PL 173
01511 Vantaa

Käyntiosoite

Muuntotie 3 C
01510 Vantaa


TErminaali / varasto

Muuntotie 3
01510 Vantaa

Puh. 09 8255 61
Fax  09 8255 6500
waco@waco.fi

Yhteystiedot

Waco Logistics Finland palveluksessasi
Autamme mielellämme kaikissa kuljetukseen ja logistiikkaan liittyvissä kysymyksissä. Aika on rahaa, joten jotta löytäisit oikean vastauksen nopeasti, valitse alla olevasta kontaktihausta ensin sijainti ja sen jälkeen tarvitsemasi palvelu.

Kontaktihaku
Aloita valitsemalla sijainti ja sen jälkeen tarvitsemasi palvelu.

Vantaa
Hallinto

Juha Isohanni
Managing Director
Tel. +358 9 8255 6360
Mobile +358 40 1257525
Fax +358 9 8255 6550
juha.isohanni@waco.fi

Susanna Sirkka
Secretary
Tel. +358 9 8255 6355
Fax +358 9 8255 6550
susanna.sirkka@waco.fi
 

Accounting
accounting@waco.fi

Carita Schröder
Chief Financial Officer
Tel. +358 9 8255 6365
Fax +358 9 8255 6550
carita.schroder@waco.fi

Heidi Poikela
Bookkeeping
Tel. +358 9 8255 6376
Fax +358 9 8255 6560
heidi.poikela@waco.fi

Anneli Puurula
Ledgers
Tel. +358 9 8255 6370
Fax +358 9 8255 6560
anneli.puurula@waco.fi

Heidi Määttänen 
Accounting
Tel. +358 9 8255 6375
Fax +358 9 8255 6560
heidi.maattanen@waco.fi

Tiitta Savolainen
Accounting
Tel. +358 9 8255 6374
Fax +358 9 8255 6560
tiitta.savolainen@waco.fi

Myynti

sales@waco.fi

Marcus Kavanne
Sales Director
Tel. +358 9 8255 6348
Mobile +358 40 571 4050
Fax +358 9 8255 6550
marcus.kavanne@waco.fi

Michael Airenne
Business Development Manager
Tel. +358 9 8255 61
Mobile +358 40 067 8561
Fax +358 9 8255 6550
michael.airenne@waco.fi

Pauli Luode
Business Development Manager
Tel. +358 9 8255 61
Mobile +358 40 631 6309
Fax +358 9 8255 6550
pauli.luode@waco.fi

Tea Westerback
Sales Competence
Tel. +358 9 8255 6344
Mobile +358 50 3445695
Fax +358 9 8255 6550
tea.westerback@waco.fi

Eevaleena Laitinen
Sales Competence
Tel. +358 9 8255 6346
Fax +358 9 8255 6550
eevaleena.laitinen@waco.fi

Timo Haavisto
Sales Competence
Tel. +358 9 8255 6317
Fax +358 9 8255 6550
timo.haavisto@waco.fi

 

Lentorahti

Kimmo Leskinen
Director, Air Operations
Tel. +358 9 8255 6335
Mobile +358 40 7691419
Fax +358 9 8255 6520
kimmo.leskinen@waco.fi


Air Export
airexport@waco.fi

Sami Veijalainen
Supervisor, Air Export
Tel. +358 9 8255 6334
Mobile +358 50 5422421
Fax +358 9 8255 6520
sami.veijalainen@waco.fi

Jessica Holmqvist
Customer Service, Air Export
Tel. +358 9 8255 6395
Fax +358 9 8255 6520
jessica.holmqvist@waco.fi

Heidi Kolehmainen
Customer Service, Air Export
Tel. +358 9 8255 6321
Fax +358 9 8255 6520
heidi.kolehmainen@waco.fi

Laura Salonen
Customer Service, Air Export
Tel. +358 9 8255 6320
Fax +358 9 8255 6520
laura.salonen@waco.fi

Vesa Timonen
Customer Service, Air Export
Tel. +358 9 8255 6385
Fax +358 9 8255 6520
vesa.timonen@waco.fi

 

Air Import Traffic
airimport@waco.fi

Petri Liimatainen
Supervisor, Air Import
Tel. +358 9 825 561
Mobile +358 40 5608203
Fax +358 9 8255 6500
petri.liimatainen@waco.fi

Tuija Kiramo
Customer Service, Air Import
Tel. +358 9 8255 6340
Fax +358 9 8255 6500
tuija.kiramo@waco.fi

Jonna Kullberg
Customer Service, Air Import
Tel. +358 9 8255 6323
Fax +358 9 8255 6500
jonna.kullberg@waco.fi
 

Merirahti

Henri Silventoinen
Director, Sea Operations
Tel. +358 9 8255 6338
Mobile +358 50 338 3067
Fax +358 9 8255 6500
henri.silventoinen@waco.fi

 

Sea Import
seaimport@waco.fi
seaprealert@waco.fi

Jenny Pykälä
Supervisor, Sea Import
Tel. +358 9 8255 6336
Mobile +358 40 5015653
Fax +358 9 8255 6500
jenny.pykala@waco.fi

Benjamin Andersson
Customer Service, Sea Import
Tel. +358 9 8255 6342
Fax +358 9 8255 6500
benjamin.andersson@waco.fi

Katri Laakkonen  (on parental leave)
Customer Service,  Sea Import
Tel. +358 9 8255 6329
Fax +358 9 8255 6500
katri.laakkonen@waco.fi

Toni Laciokapas
Customer Service, Sea Import
Tel. +358 9 8255 6329
Fax +358 9 8255 6500
toni.laciokapas@waco.fi

Minna Rausku  (on parental leave)
Customer Service, Sea Import
Tel. +358 9 8255 6342
Fax +358 9 8255 6500
minna.rausku@waco.fi

Nina Tupitsa
Customer Service, Sea Import
Tel. +358 9 8255 6328
Fax +358 9 8255 6500
nina.tupitsa@waco.fi

 

Sea Export
seaexport@waco.fi

Tiina Ryyppö  (on parental leave)
Supervisor, Sea Export
Tel. +358 9 8255 6315
Mobile +358 40 148 4101
Fax +358 9 8255 6500
tiina.ryyppo@waco.fi

Jouni Varis
Supervisor, Sea Export
Tel. +358 9 8255 6324
Mobile +358 40 148 4101
Fax +358 9 8255 6500
jouni.varis@waco.fi

Tuija Myller
Customer Service, Sea Export
Tel. +358 9 8255 6330
Fax +358 9 8255 6500
tuija.myller@waco.fi

Jari Räisänen
Customer Service, Sea Export
Tel. +358 9 8255 6343
Fax +358 9 8255 6500
jari.raisanen@waco.fi

 

 

Huolinta

forwarding@waco.fi

Juha-Pekka Valonen
Supervisor, Forwarding
Tel. +358 9 8255 6327
Fax +358 9 8255 6500
juha-pekka.valonen@waco.fi

Tuula Kolari
Customer Service
Tel. +358 9 8255 6380
Fax +358 9 8255 6500
tuula.kolari@waco.fi

Jouko Halme
Tariffing
Tel. +358 9 8255 6325
Fax +358 9 8255 6500
jouko.halme@waco.fi

Terminaali / Varasto

Puh.  09 8255 6304
Fax   09 8255 6540
terminal@waco.fi

Mika Malinen
Supervisor, Terminal & Warehouse Operations
Gsm  040 530 5293
mika.malinen@waco.fi

Tuomas Reijonen
Gsm  040 583 5854
tuomas.reijonen@waco.fi

Mikko Ruohonen
Gsm  040 567 4773
mikko.ruohonen@waco.fi

Lahti

Oy Waco Logistics Finland
Askonkatu 9 D
15100 Lahti

Puh.  03 529 1400
Fax   03 529 1469
 

Asiakaspalvelu

Suvi Enonkoski 
Puh. 03 529 1463
suvi.enonkoski@waco.fi

Päivi Tähtinen
Puh. 03 529 1461
paivi.tahtinen@waco.fi

 

Myynti

sales@waco.fi

Petri Pirinen
Business Development Manager
Puh.   03 529 1400
GSM  040 146 5777
petri.pirinen@waco.fi

Tampere

Oy Waco Logistics Finland
Patamäenkatu 18
33900 Tampere

Puh.  03 575 0200
Fax   03 575 0279
 

Myynti

sales@waco.fi

Ville Hacklin
Business Development Manager
Puh.   03 575 0200
GSM  040 630 9708
ville.hacklin@waco.fi

 

Asiakaspalvelu

Simo Virolainen
Jaospäällikkö
Puh.  03 575 0271
simo.virolainen@waco.fi

Kai Holm
Puh.  03 575 0273
kai.holm@waco.fi

Sanna Salomaa
Puh.  03 575 0270
sanna.salomaa@waco.fi

 

Oulu

Oy Waco Logistics Finland
Terminaalitie 6
90400 Oulu

Puh. 08 370 040
        08 348 810
Fax  08 370 051

 

Myynti

sales@waco.fi

Jukka Limingoja
Area Manager, Sales
GSM   040 586 0137
jukka.limingoja@waco.fi

Asiakaspalvelu

Tiina Hänninen
Puh.  08 370 040
tiina.hanninen@waco.fi

Hilja Tasala
Puh.  08 348 810
hilja.tasala@waco.fi

Asiakaspalvelu

EET 08:00 - 17:00
Puh  09 825 561
Fax.  09 825 56 500 waco@waco.fi

Copyright 2009 Waco, all rights reserved | Site powered by Whitestone Oy